067-190-83-81
Пн-Сб 10-00 до 20-00

г. Киев, ул. Академика Заболотного 3а
Киевская область, С. Гатное

Знищення бур’янів, механічний спосіб

Боротьба з бур’янами.
Думка садівників з приводу боротьби з бур’янами однозначне. Бур’ян – це дикоросла рослина, яка пригнічує культурні посіви декоративних рослин і газонних трав. Якщо з ними не боротися, то бур’яни можуть заволодіти всією територією озеленення Вашого саду .
Потрібно постійно пригнічувати розмноження однорічних і багаторічних бур’янів. В іншому випадку вони будуть складати конкуренцію культурним декоративним рослинам за поживні речовини і воду. Тут зображені найбільшою мірою популярні бур’яни, які Ви можете виявити на території Вашої квіткової клумби, альпійській гірці або ж на овочевих грядках. Вручну боротися з бур’янами можна за допомогою деяких способів:
Розпушування грунту. Пройтися по ділянці сапкою, урезивая пагони бур’янів. У міру появи нових пагонів проробити попередній етап, а грунт землі розпушити граблями. Цей спосіб збільшить газообмін, в грунті активуються мікроорганізми, що скоротить зростання небажаних трав.
Пригнічення кореневищ. Цього можна домогтися за допомогою скошування верхній частині однорічних бур’янів. У багаторічних потрібно отстрігать підростаючі стебла, до появи перших листків. Ці бур’яни виснажують весь запас поживних речовин з коренів. Зрештою кореневища слабшають і зникають. Можна також здійснити перекопування культивацію верхнього шару грунту на глибину 25 – 30 см.
Ручна прополка. Вважається найбільш поширеним способом, якщо Ви збираєтеся знищувати бур’яни, що ростуть на клумбах, декоративних композиціях і альпійських гірках близько культурних рослин. Знищуйте бур’яни не залишаючи відростків з боків, а потім і в центрі самого ряду. Цей способом вважається найбільш екологічним.
Мульчування. Грунт навколо культурних рослин потрібно покрити заздалегідь підготовленим матеріалами для мульчування такими як соснова кора (вона буває у продажу різних фракцій) або декоративна мульча яка буває різних кольорів і відтінків. Також можна вкрити органічними матеріалами, які будуть утруднює ріст рослин. Вони будуть постачати землю поживними речовинами, перевтілюючись в гумус. Шар так званої мульчі постійно потрібно оновлювати.
Висадка грунтовкривних декоративних рослин. Потрібно використовувати зимостійкі покривну культуру, наприклад, живучку червону, флокс шилоподібний, очиток ( Sedum pachyclados ), очиток відігнутий і т.д. Висаджувати їх потрібно після того, як раніше посаджені рослини укорінятимуться. Головне: не пропустіть час вступу даної культури в фазу цвітіння, інакше вона може стати самим бур’яном.
Вибір одного з даних способів залежить ще й від типу бур’янів.
Додаткові відомості:
Бур’яни – це певний індикатор, який може підказати Вам, як створити найбільш сприятливі умови для культурних рослин.
Якщо на Вашій ділянці ростуть такі бур’яни, як: ромашка польова, хвощ, коров’як, без всяких сумнівів Ваша територія вимагає термінового вапнування .
Переважає осока, хвощ польовий, жовтець повзучий – перша ознака того , що відбувається переувлаженность грунту.
А якщо на ділянці заросло Лободою – треба вводити органічні добрива.
Решта способи боротьби з бур’янами це хімічний, тобто використання гербіцидів.