Малі архітектурні форми МАФ"ПалиСАДник"

Благоустрій території - малі архітектурні форми від ландшафтної студії озеленення "ПалиСАДник".
Сади створюють не тільки з живих матеріалів: квітників, газонів, чагарників і дерев, живоплотів. Зміст і вигляд зелених просторів доповнюють різні споруди, які прийнято називати малі архітектурні форми.
Малі архітектурні форми (МАФ) - це альтанки, перголи, трельяжі, містки, лавки, садові меблі, садова скульптура та ін
Практично всі МАФ мають функціональне значення, але разом з благоустроєм території виконують важливу декоративну функцію, створюючи у вашому саду комфорт, затишок Вашого саду. МАФ можуть бути виконані з різних матеріалів - дерева, металу, каменю, цегли, пластику т.д.
 
Альтанки в ландшафтному дизайні
Такі МАФ як альтанки є одним з центральних декоративних елементів при декоруванні у благоустрої території. Альтанки споруджуються для відпочинку вона може бути виконана з використанням різного матеріалу, в будь-якому стилі, бути закритою або відкритою. Ділянка під всією альтанкою повинен бути рівним! Зробити це можна, вирівнявши грунт на ділянці схилу або спорудивши площадку з каменів, цеглин або бетону. Хороший результат дає підйом альтанки над землею на опорах, як на палях, що надає МАФ видимість легкості. У цьому випадку вхід в альтанку вийде трохи піднятим, а довжина сходів буде залежати від крутості схилу також висоти підйому альтанки. Альтанки повинні бути розташовані в такому місці, щоб відпочинок в МАФ був найбільш приємним, а сама альтанка максимально була прихована від сторонніх очей плюс поєднувалася з навколишнім ландшафтом. Альтанки можуть бути найрізноманітніших форм: квадратні, круглі, шестикутні, в стилі сільського будиночка, скромні або химерних обрисів, наче тереми з російських казок.
 
Перголи і трельяжі

Перголи в основному необхідні щоб розділяти різні ділянки саду, забезпечити необхідне затінення на деяких з них, а також для вирощування витких рослин. Перголи, трельяжи являють собою тонку грати (у пергол з дахом) виконану з дерева або металу. Дуже часто перголи використовують у поєднанні з садовими лавами. В даний час основною функцією перголи вважається забезпечення пішохідного проходу між різними ділянками саду. Вибір матеріалу для будівлі перголи обумовлюється загальним ландшафтним дизайном ділянки, обробкою будинку, науковістю доріжок. Конструкція альтанки, перголи повинна відрізнятися міцністю, так як під поривами сильного вітру в'юнкі рослини створюють велике навантаження на МАФ.

 
Містки
Ці малі архітектурні форми, як альтанки, використовуються для оформлення декоративних штучних водойм. Дуже ефектно у благоустрої території виглядають містки, перекинуті через штучне водоймище: струмок або ставок, створюючи романтичний настрій. Матеріалом для містків найчастіше служить дерево або метал. Передбачається, що МАФ буде використовуватися за призначенням, тому, чим простіше його дизайн, тим краще - природніше він виглядає в ландшафтному дизайні.
 
Садові меблі
Елементами МАФ садових меблів є лави, столи, стільці, крісла, тенти, парасолі т.д., вони можуть бути стаціонарними, переносними. Малі архітектурні форми стає як би частиною ландшафту. Альтанки й садові меблі повинні бути зручними, достатньо міцною і легкою у використанні.
 
Барбекю
Барбекю як малі архітектурні форми являють собою стаціонарну піч з металевою решіткою, встановленої над відкритим вогнищем, служить для приготування їжі на відкритому повітрі. Решітка є невід'ємною частиною МАФ, а піч може бути виконана з будь-якого вогнетривкого матеріалу. Барбекю іноді встановлюють всередині альтанки.
 
Вазони
Одним з видів квіткового оформлення клумби або квітника є вазони, які бувають стаціонарні і переносні. В якості матеріалу для виготовлення вазона може використовуватися дерево, метал, бетон, цегла, пластик т.д. Дані малі архітектурні форми красиво виглядають навколо альтанки.
 
Всі архітектурні елементи у благоустрої території повинні бути пропорційні і співрозмірні саду, сприяти досягненню єдності всієї композиції, і, безумовно, озеленення території має співвідноситися зі стилем будинку і гармонійно вписуватися в навколишній ландшафтний дизайн.