Листяні декоративні росдини купити

Листяні декоративні рослини.

Садова ділянка, з красивими, зі смаком підібраними листяними декоративними рослинами, при хорошому оформленні та ретельного догляді, може перетвориться на справжній витвір мистецтва ландшафтного дизайну. Упорядкований, що потопає в зелені сад доставляє естетичну насолоду чистотою листя і різноманітними живими фарбами. Дерева і декоративні чагарники висаджують на ділянках в якості основноі прикраси, так і в якості живописного фону.

Планування композицій.

Композиції з декоративних листяних прикрас складають різними способами, тут все залежить від кількох факторів: перше, що варто звернути увагу на розмір ділянки, від цього безпосередньо залежатиме проектована висота майбутніх дерев, їх кількість, та й вигляд зелених насаджень. Ландшафт і освітлення сонцем грають важливу роль при виборі декоративних дерев, чагарників і ліан. Південна сонячна сторона безпосередньо протипоказана деяким видам листяних рослин, і значно ускладнить догляд, а можливо навіть зіпсує зовнішній вигляд крони. Перед тим як купити рослини потрібно уточнити всі особливості місця висадки. Залежно від дизайнерської задумки і смакових переваг, а також запланованих декоративних композицій варто проконсультуватися в садовому центрі щодо форми декоративної крони дерев, різноманітності забарвлення листя і можливого періоду цвітіння. Це дозволить вчасно внести корективи в намічений план і уникнути несподіванок. Тоді Ваш сад буде безперервно цвісти, радувати фарбами листя від ранньої весни до пізньої осені.

Спосіб розташування насаджень на ділянці. Існують наступні варіанти:

  • Акценти - це спосіб висадки одиничного потужного декоративного дерева з пишною кроною і яскравим каркасом. Добре виглядає на невеликих присадибних ділянках карликовий клен японський, бонсай;
  • Групи - стильно збудовані по горизонталі і вертикалі композиції з чагарників, ліан і листяних дерев. Вони можуть поєднувати в собі рослини або представників одного виду, а також квітучі арки, зелені перголи як листяні, так і хвойні. Перед тим, як купувати декоративні рослини в садовому центрі, варто скласти дендроплан і посадкове креслення, поцікавитися остаточним розміром дерев, чагарників в майбутньому, це допоможе уникнути проблем з доглядом.
  • Живоплоти - в розпліднику рослин пропонується великий вибір листяних дерев і чагарників для створення своєї зеленої стіни або бордюру. Найбільш поширені хвойні: Туя Смарагд, Туя Брабант, Ялівець Скайрокет, Ялівець Блю Арроу, Ялина блакитна, Кипарисовик. Листяні живоплоти: Самшит вічнозелений, Бирючина, Спірея, Барбарис, Пухироплідник калинолистний, Дерен, Граб. Для додаткової декорації можна купити рослини, які красиво цвітуть, наповнюючи простір чудовим ароматом (Форзиция, Бузок). При проектуванні плану огорожі необхідно додатково уточнити в садовому центрі щільність крони і густоту листя, а також можливу висоту рослин для цієї прикраси ділянки. Їх часто облаштовують для захисту від сторонніх поглядів або для зонування простору, а також з метою розставляння необхідних акцентів.
  • Алеї - популярний вид висадки уздовж стежок і доріжок, для створення особливої ​​атмосфери для прогулянок. Такий варіант розсадження підійде для великих ділянок.

Важливі особливості та нюанси.

Плануючи озеленити ділянку листяними рослинами і деревами, не зайвим буде ознайомитися з такими особливостями, як:

  • Декоративна форма крони, яка впливає на функціональність і доречність насаджень. Розрізняють такі форми: круглі, пірамідальні, плакучі, колоноподібні, штамб. Незвичайні форми досягаються завдяки особливостям видів, обрізку та селекційній роботі.
  • Різноманітність забарвлення листя рослин, які можна гармонійно поєднувати або групувати особливим чином. Різниця відтінків кори (Дерен Жовтий, Дерен Білий).
  • Наявність плодів або декоративного цвітіння.

Складання плану та його реалізація, справа досить клопітка. Якщо досвід в цьому цікавому занятті невеликий, або зовсім відсутній, то перед тим як купити рослини варто відвідати розплідник і докладно проконсультуватися з фахівцями.